29 Ekim özel Balkan Üçlüsü turu

4 Days
Bunu Paylaş

Açıklama

29 Ekim özel Balkan Üçlüsü turu Cumhuriyetin 100. yılında 29 Ekim’de Atatürk Evi’ndeyiz. Kırıkkale çıkışlı otobüs ile 3 ülke, 3 gece 4 gündüz turu, 3 ülke, 2 başkent, 9 şehir/ilçe gezisi içeriyor. Yunanistan (Dedeağaç, İskeçe, Kavala, Selanik) – Üsküp (Üsküp, Bitola, Ohrid) – Bulgaristan (Sofya, Plovdiv) rotasını kapsayan bu tur 27 – 31 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Bunu Paylaş

Güzergah

Tur için akşam Saat 21:00’da Belirtilen noktalarda buluşma ve hareket.

Gerekli molalarla İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Yunanistan’a giriş yapıyoruz. İlk olarak otobüs ile yapacağımız panoramik Dedeağaç turu sonrasında otobüs içi kahvaltılık ikramlarımızın dağıtılması ve Gümilcine yolunu takip ederek Yunanistan'ın en iyi korunmuş eski şehri olan İskeçe’ye varıyoruz. İskeçe'de otobüs ile yapacağımız panoramik turumuzda; Plateia Kendriki Meydanı, Saat Kulesi, Hagia Sofia Church (Ayasofya Kilisesi) göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Kavala’ya varış. Kavala panoramik şehir turumuzda; Bizans Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli, Pargalı İbrahim Paşa Camii (Saint Nicolas Kilisesi ), İmarethane, Su Kemerleri, Kıbrıs Caddesi, Belediye Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Meşhur Kavala kurabiyesi alış verişimizi yaptıktan sonra Selanik’e hareket. Öğle yemeği için serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte buluşma sonrasında panoramik şehir turumuzda; Selanik Kalesi, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, E.Venezelo ile P.konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles ve Elefterios Meydanları göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama SELANİK’de.

► YUNAN TAVERNA EĞLENCESİ (50 €) : Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Yunan müziği ve buziki eşliğinde Yunan Tavernasına eğlenceye gidiyoruz.

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası 29 Ekim gününe özel olarak Ulu Önder Atatürk’ün Evini ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır'a hareket ediyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Ohrid'e hareket. Ohrid'de; Aya Sofya Kilisesi, Kale (Panoramik), Osmanlı Mahallesi, Aziz Kril ve Metodios Heykeli, Çınaraltı Meydanı, Halveti Tekkesi, çarşı gezileri sonrası dünyaca ünlü Ohrid İncisini alacağımız geleneksel Atölyelerden birine gidiyoruz. Göl kenarında bulunan otelimize hareket ve odalarımıza yerleşme. Otelde; Makedon Folklor Gösterisi eşliğinde akşam yemeği ve konaklama OHRİD’de.

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Üsküp'e hareket. Üsküp'te Şair Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp'te tur esnasında görülecek yerler; Skopje Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Kurşunlu Han, Eski Çarşı, Fatih Sultan Mehmet döneminde Vardar Nehri üzerine inşa edilen Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Rahibe Teresa Evi, Skopje Şehir Kapısı, Davut Paşa Hamamı, Çifte Hamam, Osmalı Bedesteni, Arasta Camii, Kapan Han gezilerimiz sonrası Sofya'ya hareket. Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama SOFYA'da.

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olan Hizmetler

 • Turizm Aracı İle Ulaşım
 • Tur Süresince Araç İçi Su İkramı
 • İlk Gün Otobüs İçi Kahvaltılık İkram Paketi
 • 3 Gece 4* Otellerde vb. Konaklama
 • Sabah Kahvaltısı (3) - Akşam Yemeği (3)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Bazı Şehirlerde Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Programda Belirtilen Müze Giriş Ücretleri
 • Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Dahil Olmayan hizmetler

 • Tüm Şahsi Harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Yemekte Alınan İçecekler
 • Yunan Taverna Eğlencesi (50€)
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Vize İşlem Ücreti (175 €) YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

SSS

Tur Grup Büyüklüğü ve İptal Koşulları

Tatil71.com, tur kayıt yaptıran kişi sayısına göre grup büyüklüğünü belirler. Tur, 10-17 kişilik gruplar için minibüs, 18-31 kişilik gruplar için midibüs, ve 32-50 kişilik gruplar için lüks otobüslerle düzenlenir.

Turun iptal edilmesi durumunda (minimum 15 kişi gereklidir), bu durum en az 1 gün önce konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda katılımcılara bildirilir.

Bunu Paylaş

Güzergah ve Program Değişiklikleri

Tatil71.com, gerektiğinde turun güzergahını aynı içerikle değiştirme hakkını saklı tutar ve programda belirtilen gezilerin farklı günlerde gerçekleştirilmesi mümkün olabilir. Şehir tanıtım turları, şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Gezi ve Tur İptali

Yerel otoritelerin izin vermediği veya yol kapanmaları nedeniyle gezilerin veya turların yapılamaması durumunda, Tatil71.com sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Serbest Zaman ve Mola Süreleri

Program içerisindeki serbest zaman, molalar ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir.

Bunu Paylaş

Otel Değişiklikleri

Tatil71.com, aynı kategoriye sahip oteller arasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kongre, fuar, ulusal bayramlar veya tatil dönemleri nedeniyle konaklamalar, çevre şehirlerde veya ilçelerde gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Üç Kişilik Odalar ve Çocuk İndirimi

Üç kişilik odalarda 3. yatak standart yataklardan daha küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkinle aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.

Bunu Paylaş

Eşya Sorumluluğu

Tur sırasında unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Tatil71.com sorumlu değildir.

Bunu Paylaş

Ekstra Gezi Koşulları

Programda belirtilen ekstra geziler, yeterli katılım sağlanamaması halinde yapılmayabilir. Tatil71.com, turun yapılamamasından sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Tur İptali ve Ücret İadeleri

Tur iptallerinde ücret iadeleri, ödeme yöntemine göre gerçekleştirilir. Nakit veya havale ile yapılan ödemeler, aynı şekilde iade edilir. Kredi kartı ile yapılan ödemeler ise işlem yapılan kredi kartına iade edilir.

Bunu Paylaş

Notlar

Belirtilen şartlar ve notlar, paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz, bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında, tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

Tatil71.com olarak tatilinizi daha güvenli ve keyifli bir deneyim haline getirmek için bu önemli kurallar ve bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. İyi tatiller dileriz!

Bunu Paylaş

Sorunuzu aşağıdaki form aracılığıyla gönderebilirsiniz.

29 Ekim özel Balkan Üçlüsü turu
From ₺11.401
/ Yetşkin
From ₺10.261
/ Çocuk