İznik Bursa Mudanya Gölyazı Turu

3 Days
Bunu Paylaş

Açıklama

Kırıkkale Çıkışlı İznik Bursa Mudanya Gölyazı Turu İznik Gölü • Cumalıkızık Köyü • Tophane • Ulu Cami Koza Han • Mudanya • Trilye • Gölyazı

Bunu Paylaş

Güzergah

Tur için akşam Saat 21:00’da Belirtilen noktalarda buluşma ve hareket. Gerekli molalarımız sonrasında İznik'e varış. İlk durağımız M.S. IV. yy.'da 'Kutsal Bilgelik' adıyla yapılan, ilk Ekümenik Konsil Toplantısı'nın yapıldığı Ayasofya Kilisesi; bugünkü Orhan Gazi Camii. Sonrasında Osmanlı mimarisinin İznik'teki en önemli abidevi yapısı olan Yeşil Cami, 14. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Nilüfer Hatun İmarethanesi; bugünkü Arkeoloji Müzesi ve İznik Şehir Surları ve Kapıları gezilerinden sonra, İznik Çini Atölyeleri’nde alışveriş molası veriyoruz. Göl manzarası eşliğinde çaylarımızı içtikten sonra Bursa'ya hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah kahvaltısı sonrası Mudanya’ya hareket. Kurtuluş Savaşı'nın sonunda imzalanan Mudanya Mütarekesi'nin yapıldığı yer olarak tarihe geçen Mudanya'da; Mütareke Evi ve Müzesi'ni geziyoruz. Harika konaklarla süslü sokaklarda vereceğimiz serbest zaman ardından Trilye’ye (Zeytinbağı) geçiyoruz. Eski bir Rum yerleşim yeri olan Trilye'de Fatih Camii, Kemerli Kilise, Taş Mektep gezileri sonrası öğle yemeği (ekstra) için sahildeki balık restoranlarında serbest zaman. Ülkemizde yetişen sofralık zeytinlerin en iyilerinden olan Trilye Zeytini alışveriş molası sonrası Uluabat Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Anadolu’da Işık Tanrısı Apollon adına tatlı su kenarına kurulan tek kent olan Gölyazı Köyü’ne gidiyoruz. Yaklaşık 200 yaşındaki evleri, koruma altındaki kuşları, 733 yıllık anıt ağacıyla görülmeye değer bu küçük balıkçı kasabasını gezdikten sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah kahvaltısı ardından otelimizde alacağımız Bursa şehir turumuzda; ilk durağımız Tophane mevki olacaktır. Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı oğlu Orhan Bey'in Türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı, 1906 yılında yapılmış Saat Kulesi gezileri ardından Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Unesco Dünya Miras Listesi'nde yer alan Hanlar Bölgesi'ndeki kapalı namaz kılma alanı bakımından Osmanlı tarihinde yapılan en büyük cami özelliğine sahip Ulu Cami ziyaretimiz sonrasında, Türkiye'nin tek ipek çarşısı Koza Han ve çevresinde alışveriş ve yemek molası veriyoruz. Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa'nın simgelerinden sayılan Yeşil Türbe ziyaretimizi de yapıp rengârenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla 700 yıllık Osmanlı Köyü Cumalıkızık’a hareket. Dünya Miras Listesi'nde yer alan Köy sokaklarını, Cin Aralığı Sokağı'nı ve rengarenk konaklarını görüp, yöresel ürünlerin satıldığı tezgâhlarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kırıkkale'ye hareket. Gerekli molalarımız ile birlikte akşam saatlerinde Kırıkkale'ye varış.

Keyifli Bir gezinin Ardından Bir Başka tatil71.com Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olan Hizmetler

  • Turizm Aracı İle Ulaşım
  • Araç İçi İkramlar
  • 1.Gün Araçta Kahvaltılık İkramı (Sandviç, İçecek)
  • 2 Gece Belirtilen Otellerde vb Konaklama
  • Sabah Kahvaltısı (2) - Akşam Yemeği (2)
  • Seyahat Sigorta Paketi
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Dahil Olmayan hizmetler

  • Tüm Şahsi Harcamalar
  • Öğle Yemekleri
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

SSS

Tur Grup Büyüklüğü ve İptal Koşulları

Tatil71.com, tur kayıt yaptıran kişi sayısına göre grup büyüklüğünü belirler. Tur, 10-17 kişilik gruplar için minibüs, 18-31 kişilik gruplar için midibüs, ve 32-50 kişilik gruplar için lüks otobüslerle düzenlenir.

Turun iptal edilmesi durumunda (minimum 15 kişi gereklidir), bu durum en az 1 gün önce konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda katılımcılara bildirilir.

Bunu Paylaş

Güzergah ve Program Değişiklikleri

Tatil71.com, gerektiğinde turun güzergahını aynı içerikle değiştirme hakkını saklı tutar ve programda belirtilen gezilerin farklı günlerde gerçekleştirilmesi mümkün olabilir. Şehir tanıtım turları, şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Gezi ve Tur İptali

Yerel otoritelerin izin vermediği veya yol kapanmaları nedeniyle gezilerin veya turların yapılamaması durumunda, Tatil71.com sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Serbest Zaman ve Mola Süreleri

Program içerisindeki serbest zaman, molalar ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir.

Bunu Paylaş

Otel Değişiklikleri

Tatil71.com, aynı kategoriye sahip oteller arasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kongre, fuar, ulusal bayramlar veya tatil dönemleri nedeniyle konaklamalar, çevre şehirlerde veya ilçelerde gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Üç Kişilik Odalar ve Çocuk İndirimi

Üç kişilik odalarda 3. yatak standart yataklardan daha küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkinle aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.

Bunu Paylaş

Eşya Sorumluluğu

Tur sırasında unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Tatil71.com sorumlu değildir.

Bunu Paylaş

Ekstra Gezi Koşulları

Programda belirtilen ekstra geziler, yeterli katılım sağlanamaması halinde yapılmayabilir. Tatil71.com, turun yapılamamasından sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Tur İptali ve Ücret İadeleri

Tur iptallerinde ücret iadeleri, ödeme yöntemine göre gerçekleştirilir. Nakit veya havale ile yapılan ödemeler, aynı şekilde iade edilir. Kredi kartı ile yapılan ödemeler ise işlem yapılan kredi kartına iade edilir.

Bunu Paylaş

Notlar

Belirtilen şartlar ve notlar, paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz, bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında, tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

Tatil71.com olarak tatilinizi daha güvenli ve keyifli bir deneyim haline getirmek için bu önemli kurallar ve bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. İyi tatiller dileriz!

Bunu Paylaş

Sorunuzu aşağıdaki form aracılığıyla gönderebilirsiniz.

İznik Bursa Mudanya Gölyazı Turu
20% İndirim
From ₺4.488 ₺3.590
/ Yetşkin
From ₺4.488 ₺3.231
/ Çocuk