Konya Şeb-i Arus Törenleri Turu.

1 Day
Bunu Paylaş

Açıklama

Kırıkkale çıkışlı Konya Şeb-i Arus Törenleri Turu: Hz. Mevlâna’nın 750. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri.

Bunu Paylaş

Güzergah

Day 1 :

Belirtilen noktalarda buluşma ve hareket.. Gerekli molalarımız ile birlikte Anadolu Selçuk Devletine Başkentlik yapmış Konya'ya varış. Programımıza ilk olarak Celaleddin Karatay tarafından 649 Hicri(1251 miladi) yılında yaptırılmış Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan Karatay Medresesi ziyareti ile başlıyoruz. Ardından Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile başlıyoruz. Dervişane kapısı, Derviş Hücreleri, Hürrem Pasa Türbesi, Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa Türbeleri, Semahane ve Mescit Bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana binayı geziyoruz. Avlusunda yer alan Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ve "Seb-i Arûs" havuzu ile gezimizi tamamlayıp öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. (Öğle Yemeği'ni Rezervasyon Esnasında Kişi Başı 250 TL Karşılığında Ekletebilirsiniz.) Öğle yemeğimizde Konya mutfağının lezzetlerine bakıyoruz. Ardından Hz. Mevlâna'nın 750. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerine katılmak için Kültür Merkezine hareket ediyoruz.Tören bitimi ardından Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme“ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems-i Tebrizi Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Alışveriş için vereceğimiz serbest zaman ardından 18:30 sularında Kırıkkale'ye hareket.Gerekli molalarımız ile birlikte Kırıkkale'ye varış.

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olan Hizmetler

  • Turizm Aracı İle Ulaşım
  • Araç İçi İkramlar
  • Araçta Kahvaltılık İkramı ( POĞAÇA ÇAY )
  • Tören Giriş Bileti
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Dahil Olmayan hizmetler

  • Tüm Şahsi Harcamalar
  • Restaurant'da Öğle Yemeği
  • (Etlik Ekmek,Salata,Meşrubat,Tatlı )
  • Müze ören giriş ücretleri

Tarihler

GEZİ TARİHLERİ Kullanılabilirlik Fiyat SPACE LEFT
9 Aralık 2023 - 9 Aralık 2023 Garantili ₺950
Mevcut
10 Aralık 2023 - 10 Aralık 2023 Garantili ₺950
Mevcut
16 Aralık 2023 - 16 Aralık 2023 Garantili ₺950
Mevcut

SSS

Tur Grup Büyüklüğü ve İptal Koşulları

Tatil71.com, tur kayıt yaptıran kişi sayısına göre grup büyüklüğünü belirler. Tur, 10-17 kişilik gruplar için minibüs, 18-31 kişilik gruplar için midibüs, ve 32-50 kişilik gruplar için lüks otobüslerle düzenlenir.

Turun iptal edilmesi durumunda (minimum 15 kişi gereklidir), bu durum en az 1 gün önce konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda katılımcılara bildirilir.

Bunu Paylaş

Güzergah ve Program Değişiklikleri

Tatil71.com, gerektiğinde turun güzergahını aynı içerikle değiştirme hakkını saklı tutar ve programda belirtilen gezilerin farklı günlerde gerçekleştirilmesi mümkün olabilir. Şehir tanıtım turları, şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Gezi ve Tur İptali

Yerel otoritelerin izin vermediği veya yol kapanmaları nedeniyle gezilerin veya turların yapılamaması durumunda, Tatil71.com sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Serbest Zaman ve Mola Süreleri

Program içerisindeki serbest zaman, molalar ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir.

Bunu Paylaş

Otel Değişiklikleri

Tatil71.com, aynı kategoriye sahip oteller arasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kongre, fuar, ulusal bayramlar veya tatil dönemleri nedeniyle konaklamalar, çevre şehirlerde veya ilçelerde gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Üç Kişilik Odalar ve Çocuk İndirimi

Üç kişilik odalarda 3. yatak standart yataklardan daha küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkinle aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.

Bunu Paylaş

Eşya Sorumluluğu

Tur sırasında unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Tatil71.com sorumlu değildir.

Bunu Paylaş

Ekstra Gezi Koşulları

Programda belirtilen ekstra geziler, yeterli katılım sağlanamaması halinde yapılmayabilir. Tatil71.com, turun yapılamamasından sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Tur İptali ve Ücret İadeleri

Tur iptallerinde ücret iadeleri, ödeme yöntemine göre gerçekleştirilir. Nakit veya havale ile yapılan ödemeler, aynı şekilde iade edilir. Kredi kartı ile yapılan ödemeler ise işlem yapılan kredi kartına iade edilir.

Bunu Paylaş

Notlar

Belirtilen şartlar ve notlar, paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz, bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında, tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

Tatil71.com olarak tatilinizi daha güvenli ve keyifli bir deneyim haline getirmek için bu önemli kurallar ve bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. İyi tatiller dileriz!

Bunu Paylaş

Sorunuzu aşağıdaki form aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Konya Şeb-i Arus Törenleri Turu.
From ₺950
/ Yetşkin
From ₺855
/ Çocuk