Romanya Transilvanya – Varna turu

4 Days
Bunu Paylaş

Açıklama

2023 Romanya Transilvanya Varna Turu, Kırıkkale hareketli otobüsle 3 gece 4 gündüz süren bir turdur. Bu tur kapsamında aşağıdaki ülkeleri ziyaret edeceksiniz:

 • Romanya (Bükreş, Bran, Sinaia, Braşov)
 • Bulgaristan (Nessebar, Varna, Ruscuk, Veliko Tarnovo)

Turun detayları şunlardır:

 • 4* otellerde konaklama
 • Otellerde 3 sabah kahvaltısı
 • Türkçe rehberlik
 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • Tur süresince araç içi su ikramı
 • Zorunlu paket tur sorumluluk poliçesi
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Ekstra tur ücreti yok
 • Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir

Tur için kayıt yaptırmak isterseniz 100 Euro ön ödeme yapabilir ve tur tarihinden 30 gün öncesine kadar kalan tutarı tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, tur tarihinden 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal, iade veya tarih değişikliği yapma seçeneklerine sahipsiniz.

Bunu Paylaş

Güzergah

Tur için akşam Saat 21:00’da Belirtilen noktalarda buluşma ve hareket.İstanbul - Çorlu - Kırklareli yol istikametini takip ederek gerekli molalarımız ile birlikte Dereköy’e (Kara Hudut Kapısı) varış. Gerekli pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Bulgaristan’a giriş yapıyoruz.

TUR DETAYLARI :
Akşam Yemeği : Kırıkkale- İstanbul Arası mola tesislerinde ekstra olarak alabilirsiniz.
Konaklama : Konaklama yoktur, Otobüs yolculuğu yapılacaktır.

Gerekli molarımız ile bilrlkte Burgaz üzerinden 3000 yıllık tarihi ve bozulmamış tarihi dokusu ile Bulgaristan'ın Karadeniz sahilinde gözde bir tatil beldesi olan Unesco tarafından koruma altına alınmış Nessebar’a varış. Tarihi yarımada da Safranbolu tarzında evleri ve Bizans döneminden kalma kilise ve müzelerin yanı sıra plajları, balık restoranları ve renkli eğlence hayatı ile şirin liman şehrini keşfetme fırsatı buluyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zaman sonrasında Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Osmanlı İmparatorluğu'nun en önemli donanma üstlerinden biri olan Rusçuk'a (Ruse) hareket. Panoramik şehir turumuz sonrasında otelimize yerleşme. Konaklama RUSÇUK'daki otelimizde.

TUR DETAYLARI :
Sabah Kahvaltısı : Otobüs içi kahvaltılık ikram paketi tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle serbest zamanda ekstra olarak alabilirsiniz.
Para Birimleri : Bulgaristan – Leva (BGN)
Otele Giriş Saati : Gümrük (kapı) geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00

Sabah kahvaltısı ardından Romanya'nın Başkenti Bükreş’e hareket. Bulgaristan sınır kapısından geçip Romanya sınırlarına uzanırken 1954 yılının en büyük olayı Ruse ile Curcevo arasında açılan Kardeşlik Köprüsünün üzerinden Tuna Nehrinin manzarasını izleyerek Romanya'ya giriş yapıyoruz. Küçük Paris diye adlandırılan Bükreş şehir gezimizde ; şehrin en güzel ve en merkezi noktası olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkat çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, İhtilal ve Üniversite Meydanları, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan, Pantegon’dan sonra Dünya’nın 2. Büyük yönetim Binası Parlemento Sarayı’nı, M.Kemal ATATÜRK Heykelini ve Eski Türk Hanını görüyoruz. Tur sonrasında vereceğimiz serbest zaman ardından otelimize hareket. Konaklama BÜKREŞ’deki otelimizde. (Dileyen misafirlerimiz ile Yöresel Müzik ve menüden oluşan ROMEN GECESİ programına katılıyoruz.)

TUR DETAYLARI :
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde açık büfe alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle serbest zamanda ekstra olarak alabilirsiniz.
Para Birimleri : Romanya – Leyi (RON)
Otele Giriş Saati : Gümrük (kapı) geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00

YEMEK + SINIRLI İÇECEK DAHİL ROMEN GECESİ ( 55 EURO )
Yöresel müzikler eşliğinde, Romanya'nın yöresel yemeklerini tadacağımız güzel bir akşam geçiriyoruz.

Sabah kahvaltısı ardından TRANSİLVANYA & ŞATOLAR TURU için otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından müthiş doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran Sinaia şehrine ulaşıyoruz. Turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosu ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak da bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Sarayını ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve yöresel hediyelik eşya alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır.Ardından otelimize dönüş.Konaklama BÜKREŞ’deki otelimizde.

TUR DETAYLARI :
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde açık büfe alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle serbest zamanda ekstra olarak alabilirsiniz.
Para Birimleri : Romanya – Leyi (RON)
Otele Giriş Saati : Yol durumuna göre tahmini 22:30

Sabah kahvaltısı ardından Bükreş’ten ayrılıyoruz. Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. II Bulgar Krallığı’nın eski başkenti olan Avrupa’da ortaçağa kalelerinin en iyi korunmuş olarak günümüze kadar gelmiş olmasıyla ünlü Veliko Tarnovo şehrine varış.Yapacağımız panoramik şehir turumuzda ; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Kilisesi, Carevec Kalesi, Asen Anıtı, Samovodska Çarşısı görülecek yerler arasındadır. Ardından sınır kapısına hareket. Bulgar sınırından çıkış yaptıktan sonra Türkiye'ye giriş yapıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Free shop’ta vereceğimiz alışveriş molası sonrasında İstanbul'a hareket. İstanbul’a varışımıza takiben gerekli molalar sonrası ertesi gün sabah saatlerinde Kırıkkale'ye varış.

Keyifli Bir Otobüslü Romanya Turu Ardından Bir Başka tatil71.com Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

TUR DETAYLARI :
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde açık büfe alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Rehberimizin tavsiyesiyle mola tesislerinde ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Edirne - İstanbul Arası mola tesislerinde ekstra olarak alabilirsiniz.
Konaklama : Konaklama yoktur, Otobüs yolculuğu yapılacaktır.
Para Birimleri : Bulgaristan – Leva (BGN)
Varış Saati : Gümrük (kapı) geçiş süresine bağlı olarak tahmini İstanbul varış saati 00:00, tahmini Kırıkkale varış saati 05:00-06:00 arası

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Tur Otobüsü İle Ulaşım
 • Tur Süresince Araç İçi Su İkramı
 • İlk Gün Otobüs İçi Kahvaltılık İkram Paketi
 • 3 Gece 4* Otellerde Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Tüm Konaklama ve Şehir vergileri
 • Programda Belirtilen Şehir Turları
 • Nessebar Turu
 • Transilvanya Şatolar Turu
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Dahil Olmayan hizmetler

 • Tüm Şahsi Harcamalar
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Tüm Müze, Kilise, Katedral ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ekstra Gece Eğlenceleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Çok Girişli Romanya Vize Ücreti (150 €)
 • Seyahat Güvence Paketi (65 Yaş'a Kadar 20 €)
 • (66 Yaş ve Üzeri Misafirler İçin Sür Prim Uygulamasını Acentemizden Öğrenebilirsiniz.)
 • (30,000 Euro Covid-19 Hastalığı Dahil Tıbbi Tedavi Teminatı, Seyahatin İptali ve Yarıda Kesilmesi (Tur Bedeli Kadar) Teminatı, Diğer Teminatlar ve Detaylar Sigorta Poliçesinde Belirtilmiştir.)

SSS

Tur Grup Büyüklüğü ve İptal Koşulları

Tatil71.com, tur kayıt yaptıran kişi sayısına göre grup büyüklüğünü belirler. Tur, 10-17 kişilik gruplar için minibüs, 18-31 kişilik gruplar için midibüs, ve 32-50 kişilik gruplar için lüks otobüslerle düzenlenir.

Turun iptal edilmesi durumunda (minimum 15 kişi gereklidir), bu durum en az 1 gün önce konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda katılımcılara bildirilir.

Bunu Paylaş

Güzergah ve Program Değişiklikleri

Tatil71.com, gerektiğinde turun güzergahını aynı içerikle değiştirme hakkını saklı tutar ve programda belirtilen gezilerin farklı günlerde gerçekleştirilmesi mümkün olabilir. Şehir tanıtım turları, şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Gezi ve Tur İptali

Yerel otoritelerin izin vermediği veya yol kapanmaları nedeniyle gezilerin veya turların yapılamaması durumunda, Tatil71.com sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Serbest Zaman ve Mola Süreleri

Program içerisindeki serbest zaman, molalar ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir.

Bunu Paylaş

Otel Değişiklikleri

Tatil71.com, aynı kategoriye sahip oteller arasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kongre, fuar, ulusal bayramlar veya tatil dönemleri nedeniyle konaklamalar, çevre şehirlerde veya ilçelerde gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Üç Kişilik Odalar ve Çocuk İndirimi

Üç kişilik odalarda 3. yatak standart yataklardan daha küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkinle aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.

Bunu Paylaş

Eşya Sorumluluğu

Tur sırasında unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Tatil71.com sorumlu değildir.

Bunu Paylaş

Ekstra Gezi Koşulları

Programda belirtilen ekstra geziler, yeterli katılım sağlanamaması halinde yapılmayabilir. Tatil71.com, turun yapılamamasından sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Tur İptali ve Ücret İadeleri

Tur iptallerinde ücret iadeleri, ödeme yöntemine göre gerçekleştirilir. Nakit veya havale ile yapılan ödemeler, aynı şekilde iade edilir. Kredi kartı ile yapılan ödemeler ise işlem yapılan kredi kartına iade edilir.

Bunu Paylaş

Notlar

Belirtilen şartlar ve notlar, paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz, bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında, tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

Tatil71.com olarak tatilinizi daha güvenli ve keyifli bir deneyim haline getirmek için bu önemli kurallar ve bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. İyi tatiller dileriz!

Bunu Paylaş

Sorunuzu aşağıdaki form aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Romanya Transilvanya – Varna turu
13% İndirim
From ₺9.630 ₺8.420
/ Yetşkin
From ₺9.600 ₺7.578
/ Çocuk