Sinop Erfelek Hamsilos Turu

1 Day
Bunu Paylaş

Açıklama

Kırıkkale Çıkışlı Günübirlik Sinop – Erfelek Turu )

Bunu Paylaş

Güzergah

Sabah belirtilen saatlerdetoplanma ve hareket.Kırıkkale Çıkışlı Sinop Erfelek Turumuz başlamaktadır. Araç içi kumanyamızın ardından Sinop'a doğru hareket ediyoruz. Son hareket saatimizi baz alarak Sinop'a varışımız yaklaşık 5 saat sürecektir. İlk durağımız olan Türkiye'de sadece bu noktada görebileceğimiz çoğunlukla Kuzey Avrupa ülkelerinde görebileceğimiz Fiyord oluşumuna tanıklık ediyoruz. Hamsilos Koyu, tamamen doğal oluşum olup, büyüleyici bir manzara sunmaktadır. Ardından gezimize Sinop şehir merkezinde bulunan gezi noktalarımızla devam ediyoruz. 2013 UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan milattan önce 7. yüzyılda yapılmış Sinop Kalesini ziyaret ediyoruz. Antik Çağ Filozofu Diyojen'in doğduğu topraklarda yer alan Diyojen Heykeli'ni ziyaret ediyoruz. Restaurantta öğle yemeğimizi alıyoruz.

Tavsiye: Yöresel yemek olan Cevizli Mantıyı mutlaka deneyiniz.

Türkiye'nin Alcatraz'ı olarak adlandırılan, tarihi boyunca içersinde onlarca acıya ev sahipliği yapan Tarihi Sinop Cezaevi'ne gelerek rehberimizden detaylı anlatımını dinliyoruz. Restorasyonu devam ettiği için detaylı gezmemiz maalesef mümkün değil. Sinop'un en ünlü caddesi olan Aşıklar Caddesinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından, 1997 yılında tesadüfen keşfedilen irili ufaklı 28 Şelaleden oluşan Erfelek Tatlıca Takım Şelalelerine ulaşıyoruz. Yaklaşık 2 saatimizi alan parkurun ardından tekrar yola çıkıyoruz.

Bu tatlı turumuzun ardından geri dönüş yolculuğu için hareket ediyoruz. Günlerin uzunluğu ve kısalığı değişkenine istinaden ortalama 23:00’da Kırıkkale'de oluyoruz.

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş Dönüş Ulaşım
 • Araç içi Kahvaltı
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
 • Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
 • Milli park giriş ücreti

Dahil Olmayan hizmetler

 • Öğle yemeği
 • Şahsi Harcamalar
 • Tekne Turu
 • Müze-Ören Girişleri

SSS

Tur Grup Büyüklüğü ve İptal Koşulları

Tatil71.com, tur kayıt yaptıran kişi sayısına göre grup büyüklüğünü belirler. Tur, 10-17 kişilik gruplar için minibüs, 18-31 kişilik gruplar için midibüs, ve 32-50 kişilik gruplar için lüks otobüslerle düzenlenir.

Turun iptal edilmesi durumunda (minimum 15 kişi gereklidir), bu durum en az 1 gün önce konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda katılımcılara bildirilir.

Bunu Paylaş

Güzergah ve Program Değişiklikleri

Tatil71.com, gerektiğinde turun güzergahını aynı içerikle değiştirme hakkını saklı tutar ve programda belirtilen gezilerin farklı günlerde gerçekleştirilmesi mümkün olabilir. Şehir tanıtım turları, şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Gezi ve Tur İptali

Yerel otoritelerin izin vermediği veya yol kapanmaları nedeniyle gezilerin veya turların yapılamaması durumunda, Tatil71.com sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Serbest Zaman ve Mola Süreleri

Program içerisindeki serbest zaman, molalar ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir.

Bunu Paylaş

Otel Değişiklikleri

Tatil71.com, aynı kategoriye sahip oteller arasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kongre, fuar, ulusal bayramlar veya tatil dönemleri nedeniyle konaklamalar, çevre şehirlerde veya ilçelerde gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Üç Kişilik Odalar ve Çocuk İndirimi

Üç kişilik odalarda 3. yatak standart yataklardan daha küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkinle aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.

Bunu Paylaş

Eşya Sorumluluğu

Tur sırasında unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Tatil71.com sorumlu değildir.

Bunu Paylaş

Ekstra Gezi Koşulları

Programda belirtilen ekstra geziler, yeterli katılım sağlanamaması halinde yapılmayabilir. Tatil71.com, turun yapılamamasından sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Tur İptali ve Ücret İadeleri

Tur iptallerinde ücret iadeleri, ödeme yöntemine göre gerçekleştirilir. Nakit veya havale ile yapılan ödemeler, aynı şekilde iade edilir. Kredi kartı ile yapılan ödemeler ise işlem yapılan kredi kartına iade edilir.

Bunu Paylaş

Notlar

Belirtilen şartlar ve notlar, paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz, bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında, tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

Tatil71.com olarak tatilinizi daha güvenli ve keyifli bir deneyim haline getirmek için bu önemli kurallar ve bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. İyi tatiller dileriz!

Bunu Paylaş

Sorunuzu aşağıdaki form aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Sinop Erfelek Hamsilos Turu
From ₺750
/ Yetşkin
From ₺750
/ Çocuk