Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu Tren İle Gidiş, Uçak İle Dönüş

5 Days
Bunu Paylaş

Açıklama

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Doğubeyazıt Van Turu Turistik Doğu Ekspresi İle Gidiş – AnadoluJet Havayolları İle Dönüş 1 Gece Yataklı Vagonda, 3 Gece Otelde Konaklama

05 – 09 Şubat 2024 | 04 – 08 Mart 2024

Bunu Paylaş

Güzergah

Kırıkkale çıkışlı Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu için akşam Saat 15:00’da Belirtilen noktalarda buluşma ve Çanakkale'ye hareket.

Sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da, beyaza bürünmüş güzel manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek sabah saat 08:00 sularında Erzincan Tren İstasyonu'na varış. Tren, burada 2 saat 44 dakika mola verecek olup; dilerseniz kompartmanınızda uykuya devam edebilir veya Erzincan'da gezebilirsiniz. Tren; Erzincan Tren İstasyonu'ndan saat 10:44’de hareket edecek olup en az 15 dakika öncesinde trende olmanızı tavsiye ederiz. Doğanın eşsiz görüntülerine tanık olacağınız yolculuğunuz sırasında verilecek olan son mola için tren saat 14:52'de Erzurum'a ulaşacak. Tren, burada 3 saat mola verecek olup, dilerseniz yürüyerek Erzurum'u gezip, meşhur çağ kebabın yiyebilirsiniz. Veya çağ kebabını kompartımanınıza isteyebilirsiniz. Mola sonrası tren saat 17:52'de Erzurum'dan hareket edecek olup en az 15 dakika öncesinde trende olmanızı tavsiye ederiz. Saat 21:55'de Kars Tren Garına varış. Tren Garı'nda rehberimizle buluşup bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Odalarımıza yerleşme sonrasında konaklama otelimizde.

Sabah kahvaltısı sonrası Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Gezimizde ; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halaşar) Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığına ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu'da ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii' ni gezeceğiz. Ardından yüksek bir rakımda yer alan Ardahan sınırları içerisnde yer alan Çıldır Gölü'ne hareket. Öğle yemeği molası sonrası, buz tutmuş gölün üzerinde Atlı kızak keyfini deneyimleyebilir yada balık tutabilirsiniz. Ardından Kars şehir merkezine hareket. Otelimizde akşam yemeğimizi aldıktan sonra Işıklar Altında Kars Turumuza katılabilirsiniz. Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Tren Garı, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal'in Evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yapılardandır. Yöresel ürün alışverişimizi de tamamladıktan sonra otelimize dönüş. Dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Kafkas Gecesi Programına katılıyoruz.Konaklama Kars'daki otelimizde.

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Doğubeyazıt’a hareket. Yol güzergahımızda Ağrı Dağı'nı seyrederek Doğubayazıt'a varış. Türk Mimari tarihinin önemli yapılarından biri olan İshakpaşa Sarayı’nda Haremlik, Selamlık, Avlu bölümlerinin gezilmesi sonrasında öğle yemeği ve İran pazarında alışveriş için serbest zaman. Yemek sonrası Muradiye Şelalesi'ne hareket ediyoruz. Anadolu'nun volkanik dağlarından Tendürek Dağı manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesi'ne varıyoruz. Şelalenin görülmesi ardından Deli Çayın kıvrılan kolları arasında yol alarak Van'a hareket. Van Kedilerini görmeye Van Kedi Evi’ne gidiyoruz. Kedi evinin görülmesi sonrasında otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası ilk olarak Panoramik olarak ; Van Kalesi, Tarihi Urartu Tapınakları ve Süleyman Han Cami gezilerimizi yaptıktan sonra Gevaş'a geçiyoruz. Akdamar Adası tekne turumuza başlıyoruz. ( Tekne ücreti misafirlerimize ait olup , hava şartlarına bağlı olarak program yapılacaktır.) Adada bulunan Akdamar Kilisesi'ni görüyoruz. Teknemizle tekrar iskeleye dönüyoruz Öğle yemeği molası sonrasında havaalanına transfer. Gerekli Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Anadolujet Havayolları ile saat 16:50'de Kırıkkale'ye hareket. Saat 18:35'de Kırıkkale Havalimanına varış ve gezimizin sonu.

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olan Hizmetler

 • Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi ile 1 Gece Yataklı Vagon Konaklama Ücreti
 • Van – Ankara Anadolu Jet Uçak Bileti ( Bagaj Hakkı 15 Kg. )
 • Program Dahilinde Turizm Aracı İle Ulaşım
 • 2 Gece Kars'da Otelde Konaklama
 • 1 Gece Van'da Otelde Konaklama
 • Konaklama; Sabah Kahvaltısı (3) - Akşam Yemeği (1)
 • Seyahat Sigorta Paketi
 • Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

Dahil Olmayan hizmetler

 • Tren Seyahatinde Alınan Tüm Öğünler
 • Tren Seyahat Esnasında Ekstra Düzenlenen Turlar
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • 4. Gün Haricindeki Akşam Yemekleri
 • Akdamar Adası Tekne Ücreti
 • Yemekde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tarihler

GEZİ TARİHLERİ Kullanılabilirlik Fiyat SPACE LEFT
5 Şubat 2024 - 9 Şubat 2024 Garantili ₺14.990
Mevcut
3 Nisan 2024 - 7 Nisan 2024 Garantili ₺14.990
Mevcut

SSS

Tur Grup Büyüklüğü ve İptal Koşulları

Tatil71.com, tur kayıt yaptıran kişi sayısına göre grup büyüklüğünü belirler. Tur, 10-17 kişilik gruplar için minibüs, 18-31 kişilik gruplar için midibüs, ve 32-50 kişilik gruplar için lüks otobüslerle düzenlenir.

Turun iptal edilmesi durumunda (minimum 15 kişi gereklidir), bu durum en az 1 gün önce konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda katılımcılara bildirilir.

Bunu Paylaş

Güzergah ve Program Değişiklikleri

Tatil71.com, gerektiğinde turun güzergahını aynı içerikle değiştirme hakkını saklı tutar ve programda belirtilen gezilerin farklı günlerde gerçekleştirilmesi mümkün olabilir. Şehir tanıtım turları, şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Gezi ve Tur İptali

Yerel otoritelerin izin vermediği veya yol kapanmaları nedeniyle gezilerin veya turların yapılamaması durumunda, Tatil71.com sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Serbest Zaman ve Mola Süreleri

Program içerisindeki serbest zaman, molalar ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir.

Bunu Paylaş

Otel Değişiklikleri

Tatil71.com, aynı kategoriye sahip oteller arasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kongre, fuar, ulusal bayramlar veya tatil dönemleri nedeniyle konaklamalar, çevre şehirlerde veya ilçelerde gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Üç Kişilik Odalar ve Çocuk İndirimi

Üç kişilik odalarda 3. yatak standart yataklardan daha küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkinle aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.

Bunu Paylaş

Eşya Sorumluluğu

Tur sırasında unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Tatil71.com sorumlu değildir.

Bunu Paylaş

Ekstra Gezi Koşulları

Programda belirtilen ekstra geziler, yeterli katılım sağlanamaması halinde yapılmayabilir. Tatil71.com, turun yapılamamasından sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Tur İptali ve Ücret İadeleri

Tur iptallerinde ücret iadeleri, ödeme yöntemine göre gerçekleştirilir. Nakit veya havale ile yapılan ödemeler, aynı şekilde iade edilir. Kredi kartı ile yapılan ödemeler ise işlem yapılan kredi kartına iade edilir.

Bunu Paylaş

Notlar

Belirtilen şartlar ve notlar, paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz, bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında, tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

Tatil71.com olarak tatilinizi daha güvenli ve keyifli bir deneyim haline getirmek için bu önemli kurallar ve bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. İyi tatiller dileriz!

Bunu Paylaş

Sorunuzu aşağıdaki form aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu Tren İle Gidiş, Uçak İle Dönüş
20% İndirim
From ₺18.700 ₺14.990
/ Yetşkin
From ₺18.700 ₺13.490
/ Çocuk