İptal-İade Politikası

Tatil71.com olarak, müşterilerimizin tatil deneyimini en iyi şekilde yaşamalarını amaçlıyoruz. Ancak, bazen beklenmedik durumlar veya mücbir sebepler nedeniyle seyahatlerinizi iptal etmeniz gerekebilir. Bu nedenle, aşağıda Tatil71.com’un iptal ve iade politikasını bulabilirsiniz:

1. Genel İptal Koşulları

  • Tatil turu başlamadan veya devam ederken, gerekli yolcu sayısı kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle iptal edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz. Seyahat acentesi iptali mücbir sebep dışında yaparsa, müşterilere bildirimde bulunur ve tüm ücretleri 14 gün içinde iade eder.
  • Vize işlemi tamamlanmış olsa bile tur iptali durumunda vize bedelleri iade edilmez. Vize sorumluluğu paket turu satın alan tüketicilere aittir.

2. Yurtiçi Otel Satışları İptal Koşulları

A) Tatilin başlamasına 30 gün kala rezervasyonu/sözleşmeyi feshetmeniz durumunda, ödediğiniz rezervasyon bedelinin tamamı iade edilir, vergi ve harçlar hariç.

B) Tatilin başlamasına 29 – 15 gün kala iptal ederseniz, gezi bedelinin %35’i iade edilir. 14 gün veya daha az bir süre kala iptal ederseniz, iade yapılmaz.

C) Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, tatilin başlamasına 30 gün kala iptal etmeniz durumunda, ödediğiniz rezervasyon bedelinin tamamı iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize alındıysa, vize bedeli iade edilmez. Tatilin başlamasından 29 gün önce iptal ederseniz, gezi bedelinin tamamı iade edilmez.

D) Gemi turlarında, iptal tarihine göre farklı iade koşulları uygulanır. İptal tarihine bağlı olarak gezi bedelinin bir kısmı iade edilir.

E) Mücbir sebep durumlarında, belirtilen şartlar doğrultusunda iade işlemleri yapılır.

3. Ücret İade Şekli

Ücret iadeleri ödeme şekline göre yapılır. Dövizle ödeme yapıldıysa döviz cinsinden, TL ile ödeme yapıldıysa TL cinsinden iade edilir. Kur farkı talep edilmez.

4. Sigorta Kapsamı

Maddi zararlar, sigorta kapsamında ise ilgili sigorta şirketinden talep edilmelidir.

5. İndirimli Ürünler ve Kampanyalar

İndirimli ürünler ve kampanyaların iptali, mücbir sebepler dışında kabul edilmez. Bu durumda rezervasyon bedelinin tamamı cayma tazminatı olarak ödenmelidir.

6. Tur Değişiklikleri ve Devir

Tur değişikliği veya devir talepleri belirtilen süreler içinde yazılı olarak bildirilmelidir. Vize işlemi tamamlanmış tüketicilerin vize bedelleri iade edilmez.

7. Mücbir Sebepler

Mücbir sebep olarak kabul edilen durumlar arasında olumsuz hava koşulları, grev, savaş, teknik hususlar ve ölüm nedeniyle yapılan iptaller bulunur.

8. Kredi Kartı İşlemleri

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ödememe durumunda banka faiz oranları geçerli olur. Seyahat acentesi bu durumda muhatap değildir.

9. Kredi Kartı Kullanımı ve İtirazlar

Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra kartın yetkisiz kullanımı durumunda, ilgili banka veya finans kuruluşu ile iletişime geçmelisiniz. Bu durumda itiraz edilen hizmet bedeli ve zararlar sizin sorumluluğunuzdadır.

Seyahatlerinizde yaşanabilecek herhangi bir durumda daha fazla bilgi ve yardım için Tatil71.com müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Tatil71.com olarak güvenli ve keyifli seyahatler dileriz!

Bunu Paylaş

Bunları da beğenebilirsin...