Uçak ile Kars Turu.

3 Days
Bunu Paylaş

Açıklama

Kırıkkale çıkışlı uçak ile Kars Turu:

Yılbaşı Özel: 30 Aralık 2023 – 01 Ocak 2024 Sömestre Özel: 26 – 28 Ocak 2024 Sevgililer Günü Özel: 13 – 15 Şubat 2024

AnadoluJet Havayolları ile Kırıkkale gidiş dönüş.

Tur Programı: Kars Şehir Merkezi – Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Sarıkamış Kayak Merkezi – Üç Kümbetler – Yakutiye Medresesi – Çifte Minareli Medrese – Ulu Camii – Erzurum Kongre Binası.

Bunu Paylaş

Güzergah

Kırıkkale çıkışlı uçak ile Kars Tur için akşam Saat 21:00’da Belirtilen noktalarda buluşma ve hareket.. Havalimanında; bilet ve bagaj işlemlerinden sonra AnadoluJet Havayollarına ait TK7090 sefer sayılı uçağı ile saat 11:35’de Kars’a hareket. Saat 13:10’da Kars’a varış. Bizi bekleyen aracımıza binerek Kars merkeze geçiyoruz. İlk olarak Tren Garı, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi), Kanlı Tabya olarak adlandırılan Savaş Müzesi görülmesi sonrasında öğle yemeği molası ardından Kars şehir turumuza başlıyoruz. Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Kars Müzesi, Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Vilayet Konağı, PTT Binası, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme ve konaklama.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığına ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğimiz yerler arasında. Ardından ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Öğle yemeği molası sonrasında mevsimsel şartlara göre kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşma ve otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.

HOŞ GELDİN 2024.... Yeni yılın ilk sabahında otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Sarıkamış’a hareket. Yol güzergahımızda Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Kraliçe Katerina için yapılmış, Av Köşkünü dışardan fotoğraflanması sonrasında Sarıkamış Kayak Merkezine gidiyor ve burada kısa bir süre serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Erzurum merkeze varış. Öğle yemeği molası sonrasında Erzurum’da; Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii görüldükten sonra Rüstem Paşa hanında Oltu Taşı alış verişi için serbest zaman veriyoruz. Erzurum Kongre Binası’nın gezilmesinden sonra havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Anadolujet Havayollarına ait TK7075 sefer sayılı uçağı ile saat 20:00’da Kırıkkale'ye hareket. Saat 21:35’de Kırıkkale Havalimanına varış ve gezimizin sonu.

Keyifli Bir Uçak İle Kars Turu Ardından Bir Başka tatil71.comTur Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olan Hizmetler

 • Ankara > Kars > Ankara Anadolu Jet Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ( Bagaj Hakkı 15 Kg. )
 • Program Dahlinde Tur Aracı İle Ulaşım
 • 2 Gece Kars Simer Hotel vb. Konaklama
 • Otel'de Sabah Kahvaltısı (2)
 • Seyahat Sigorta Paketi
 • Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

Dahil Olmayan hizmetler

 • Tüm Şahsi Harcamalar
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu
 • Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Kafkas Gecesi

Tarihler

GEZİ TARİHLERİ Kullanılabilirlik Fiyat SPACE LEFT
30 Aralık 2023 - 1 Ocak 2024 Garantili ₺9.490
Mevcut
26 Ocak 2024 - 28 Ocak 2024 Garantili ₺9.490
Mevcut
13 Şubat 2024 - 15 Şubat 2024 Garantili ₺9.490
Mevcut

SSS

Tur Grup Büyüklüğü ve İptal Koşulları

Tatil71.com, tur kayıt yaptıran kişi sayısına göre grup büyüklüğünü belirler. Tur, 10-17 kişilik gruplar için minibüs, 18-31 kişilik gruplar için midibüs, ve 32-50 kişilik gruplar için lüks otobüslerle düzenlenir.

Turun iptal edilmesi durumunda (minimum 15 kişi gereklidir), bu durum en az 1 gün önce konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda katılımcılara bildirilir.

Bunu Paylaş

Güzergah ve Program Değişiklikleri

Tatil71.com, gerektiğinde turun güzergahını aynı içerikle değiştirme hakkını saklı tutar ve programda belirtilen gezilerin farklı günlerde gerçekleştirilmesi mümkün olabilir. Şehir tanıtım turları, şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Gezi ve Tur İptali

Yerel otoritelerin izin vermediği veya yol kapanmaları nedeniyle gezilerin veya turların yapılamaması durumunda, Tatil71.com sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Serbest Zaman ve Mola Süreleri

Program içerisindeki serbest zaman, molalar ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir.

Bunu Paylaş

Otel Değişiklikleri

Tatil71.com, aynı kategoriye sahip oteller arasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kongre, fuar, ulusal bayramlar veya tatil dönemleri nedeniyle konaklamalar, çevre şehirlerde veya ilçelerde gerçekleştirilebilir.

Bunu Paylaş

Üç Kişilik Odalar ve Çocuk İndirimi

Üç kişilik odalarda 3. yatak standart yataklardan daha küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkinle aynı odada kalan çocuklar için geçerlidir.

Bunu Paylaş

Eşya Sorumluluğu

Tur sırasında unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Tatil71.com sorumlu değildir.

Bunu Paylaş

Ekstra Gezi Koşulları

Programda belirtilen ekstra geziler, yeterli katılım sağlanamaması halinde yapılmayabilir. Tatil71.com, turun yapılamamasından sorumlu tutulamaz.

Bunu Paylaş

Tur İptali ve Ücret İadeleri

Tur iptallerinde ücret iadeleri, ödeme yöntemine göre gerçekleştirilir. Nakit veya havale ile yapılan ödemeler, aynı şekilde iade edilir. Kredi kartı ile yapılan ödemeler ise işlem yapılan kredi kartına iade edilir.

Bunu Paylaş

Notlar

Belirtilen şartlar ve notlar, paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz, bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında, tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

Tatil71.com olarak tatilinizi daha güvenli ve keyifli bir deneyim haline getirmek için bu önemli kurallar ve bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. İyi tatiller dileriz!

Bunu Paylaş

Sorunuzu aşağıdaki form aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Uçak ile Kars Turu.
20% İndirim
From ₺11.863 ₺9.490
/ Yetşkin
From ₺11.800 ₺8.541
/ Çocuk